Почетна страна Актуелно Архива из 2016. године Октобарски дани солидарности са старијима - Стара Пазова
12. октобар 2016.
Октобарски дани солидарности са старијима - Стара Пазова

Центар за социјални рад у Старој Пазови – Клуб за одрасла и старија лица, седму годину за редом, током месеца октобра, организује пригодан културно уметнички програм који је намењен подстицању породичне, суседске и грађанске солидарности према старијим људима и афирмацији вредности активног старења.

Манифестација која је препознатљива и прихваћена у старопазовачкој средини, реномирани гости који у њој учествују, велики број старијих суграђана и особа са инвалидитетом који радо користе прилику да учествују у животу заједнице на начин који им је прихватљив и допадљив, указују на оправданост равноправног припајања услуге Клуба у сет услуга које дефинише регулатива у области социјалне заштите.

Oktobarski dani     oktobarski dani

Више од 8.000 корисника клубова у Србији и марљив, креативан рад многих стручних радника социјалне заштите којим се доприноси квалитетнијем и садржајнијем животу људи у ''трећем добу'' довољан је показатељ оправданости залагања за статус ове локалну услуге којом се на економичан начин обухвата велики број корисника.

А, како манифестацију ''Старима с љубављу'' виде и преносе медији можете погледати у прилогу РТВ Стара Пазова.

..