10. јун 2015. Štampa

ИНФО СЕСИЈЕ У КРАГУЈЕВЦУ И СРЕМСКОЈ КАМЕНИЦИ

У организацији Удружења крајем прошле седмице(Крагујевац,у Центру за пружање услуга социјалне заштитре"Кнегиња Љубица") и почетком ове (Сремска Каменица,СОС "Дечије село") одржани су састанци представника центара за социјални рад и партнерских организација окупљених на реализацији пројекта, ИПА 2013 "Јачање система правосуђа и социјалне заштите у циљу унапређења дечије заштите у Србији".

Оба скупа су била веома посећена и укупно су окупила око 50 учесника којима су представници Удружења, РЗСЗ,ПЗСЗ и Центра за пружање услуга социјалне заштите "Кнегиња Љубица" и СОС "Дечије село" С.Каменица, као и представник ресорног министарства говорили о развоју услуге породични сарадника и о развоју повременог породичног смештаја.

Упућене су јасне поруке о неопходности превенирања сваког издвајања детета из породице, а посебно деце са сметњама у развоју и о нужности обезбеђења интензивне подршке породици у ризику  од издвајања.